Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden- 25.1      Únor- 22.2   Březen-29.3   Duben-26.4   Květen-31.5    Červen-28.6

Červenec- 26.7   Srpen-30.8    Září- 27.9  Říjen- 25.10.  Listopad- 29.11 Prosinec- dle potřeby

V 19 hod. v restauraci PARKUR     (Akvabar)  Účast všech členů výboru nutná.

                                                                                                                             Petr Lang

Z výroční schůze horšovskotýnských chovatelů 20.3. 2010.

 

          Letošní darebná  a poměrně dlouhá zima je snad již za námi a všichni netrpělivě vyhlížíme jarní sluníčko. Ne jinak je tomu i mezi chovateli, kteří se již těší na první odchovy. Je to ale také čas bilancování sezóny minulé.

      Na  výročních schůzích, které v těchto dnech či týdnech probíhají ve všech základních organizacích Domažlicka jsou právě hodnocení loňského roku, ale také plán na rok 2010, hlavními tématy. Na té své se v sobotu 20. března dopoledne v příjemném prostředí restaurace Parkur sešli také   dobře naladění chovatelé z Horšovského Týna.Vždyť mnozí její členové dosáhli loňského roku na různých ať již místních, okresních či klubových výstavách pěkných  umístění. Samozřejmě největší spokojenost panovala s velice povedenou  výstavou při Anenské pouti. Bylo zde předvedeno víc než 600 zvířat a branami areálu prošlo na tři tisíce dle odezvy spokojených návštěvníků. To vše by nebylo možné bez dobré spolupráce s vedením města, partnerskou firmou FADIS-OSIVA s.r.o. A našich přítel z Krajského sdružení chovatelů ovcí a koz, ale také Domažlického deníku, který nám pomohl s propagací. Vždať tato akce se stala chovatelským svátkem nejen na Domažlicku, ale i v celém okolí.

            Byli jsme proto potěšeni když se naší „výročky“ účastnil starosta města Horšovský Týn, přítel – snad ho tak mohu titulovat, vždyť přislíbil, že až bude mít více času stane se jedním z nás – ing. Josef Holeček, dále pak ing. Aleš Bukovský z vedení KSCHOK, který je se svou paní Danielou velice aktivním chovatelským párem. Aleš nedávno úspěšně složil zkoušky na posuzovatele holubů, k čemuž mu všichni Týnští  ještě jednou gratulují,  a předseda okresní organizace ing. Bohumil Zeman, který nás hodnotil jako nejlepší a nejaktivnější organizaci okresu. Jak by ne, vždyť jsme dnes již organizací  největší a co je důležité, je zde velká část členstva připravena pro chovatelství něco dělat. Velice si vážíme naší mládeže, jejíž počet se každým rokem rozrůstá a pravidelně se účastní celostátních kol dovednosti mladých chovatelů, kde již mnohé dokázala.

                V součastné době má naše organizace 31 členů z toho 5 mladých chovatelů. Některé nové tváře jsme právě na této schůzi příjímali do svých řad. Myslím, a ostatní prominou, že dobrým přínosem je přestup přítele St. Maxy, chovajícího převážně králíky. Je také jejich posuzovatelem a odborníkem na svém místě, ale i člověkem, který dobře vládne slovem i písmem.

Schůze rychle dle programu ubíhala. Po zprávách funkcionářů a zdravicích hostů přišlo na řadu předání dárkových košů k životním výročím př. J. Koczaiovi, ing. A. Echtnerovi, V.Málkovi a T. Fialovi st.. Svazová vyznamenání za Zásluhu o chovatelství obdrželi:  zlaté  ing. A. Echtner, stříbrné T.Fiala st., bronzové M. Harčařík, M. Holubová, V. Málek. Nezapoměli jsme ani na hezčí část naší organizace – děvčata si pochutnala na šlehačkovém poháru a domů si odnesla též kytičku.

                Po krátké diskuzi nadešel čas oběda, podle naší tradice se podávalo vepřo,knedlo, zelo a po něm  začalo chovatelské „mudrován.“ Na památku jsme si též udělali společnou fotičku. No a protože jaro, alespoň podle kalendáře, je již tady, nastává čas práce, brigád a příprav na další ročník výstavy při Anenské pouti v naše starobylém městě, na kterou Vás milí členáři  již nyní zvou a na setkání s Vámi se těší chovatelé z Horšovského Týna.

                                                              Chovu zdar

                                                                                                  Jarda Polák

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výroční členská schůze 2010